Pilates & Breakfast Walleniuksen Wapriikissa
Herkuttelu, Kurssit ja koulutukset, Liikunta ja urheilu
Anna ansaittu hetki itsellesi ja tule huoltamaan kehoasi ja mieltäsi tunnelmalliseen tehdasmiljööseen!
Nauti rentouttava pilates- ja mindfullness-hetki ravinto- ja kuntosalivalmentaja Milla Kauppisen ohjaamana. Keho ja mieli ovat erottamattomat, ja kumpikin niistä tarvitsee lempeää kuuntelua sekä huolenpitoa. Pilateksen jälkeen nautitaan aamiaisesta aurinkoisessa tunnelmallisessa tehdasmiljöössä.
Harjoitus johdattaa sinut liikunnan hyvän olon, sekä itsesi kohtaamisen matkalle. Kauppinen on luonut vuosien kokemuksen sekä psykologian opintojeni pohjalta ainutlaatuisen, liikettä sekä mielikuvaharjoituksia yhdistävän menetelmän, jolla saat varmasti päiväsi käyntiin ja selkeyttä ajatuksiisi. Voit jopa saada arkeesi harjoituksen, jonka voit toistaa päivittäin!
Junayhteys
Pääset junalla suoraan perille!
Juna saapuu parin minuutin kävelymatkan päähän Juupajoen junaseisakkeelle klo 12:46 ja lähtee klo 14:59 ja 19:11.
Walleniuksen Wapriikki on avoinna tapahtumapäivänä klo 19 saakka, joten pilateksen ja aamiaisen jälkeen on mahdollisuus tutustua gallerian taidenäyttelyihin, tee- ja kahvihuone Singeriin sekä herkkukauppaan.
Lisätiedot: Pilates & Breakfast Walleniuksen Wapriikissa 20.7.2023 – Walleniuksen Wapriikki
